مواد معدنی موجود در سرامیک دیواری

پیک های تیز 998، 500، 256 بعد از ظهر نشان دهنده وجود میکاهای آبدار از نوع ایلیت است. با توجه به قله های کائولینیت تشخیص داده می شود (710؛ 355؛ 233 بعد از ظهر)، و همچنین مواد معدنی از گروه کلریت از نوع chamosite، tyuringit و غیره.

وجود مواد معدنی گروه آمفیبول – پرنیت – در سرامیک تشخیص داده می شود (348؛ 281 بعد از ظهر). قله های 307، 460 بعد از ظهر و موارد دیگر نشان دهنده وجود پیروفیلیت هستند. ترکیب آن – Al2O3 Â 4SiO2Â H2O؛ Al2O3 – 28.3٪، SiO2 – 66.7٪، H2O – 5.0٪ تقریبا همیشه فرمول کامل را نشان می دهد.

ساختار کریستالی آن شامل یک بسته سه لایه، متشکل از 2 لایه SiO4- چهار وجهی است که توسط لایه ی هشت وجهی [Al(O, OH)6] به هم متصل شده و در طول هوازدگی به کائولین تبدیل می شود.

پیک کوچک 318-320 بعد از ظهر نشان دهنده وجود فلدسپات ها است.

کوارتز به وضوح با اوج شدت بالا 334 بعد از ظهر و سایر پیک های جزئی (1813؛ 4.24؛ 2.45؛ 2.28) تشخیص داده می شود.

وجود مونت موریلونیت در زغال سنگ زباله بسیار نادر است.

جزء زغال سنگ با هاله گسترده در زوایای 10-300 2 درجه مشخص شد.

با توجه به اینکه کسر جرمی سرویس آرکوپال K2O در میکا و میکاهای آبدار حدود 10 درصد است، محتوای مواد معدنی موجود در لجن زغال سنگ حدود 20 درصد است.

اندازه مدول سیلیکونی (Al2O3/SiO2) برابر با 0.36 نشان‌دهنده ارتباط هیدرومیکی-کائولینیتی کانی‌های رسی با در نظر گرفتن حضور کلریت‌ها، پیروفیلیت و سایر کانی‌ها است.

به طور کلی، مقدار ماژول سیلیکون برای خاک رس از 0.25 تا 0.38 متغیر است.

مونت موریلونیت دارای کمترین مقدار، کائولینیت – بالاترین است. با توجه به این شاخص می توان مقدار تقریبی کانی های رسی را تعیین کرد.

برای حداکثر کارایی دوغاب زغال سنگ که در تولید دیوار استفاده می شود، لازم است فرآیندهای انجام شده در زمان پخت را بدانیم. این امکان پیش‌بینی تعداد لجن ورودی، حالت‌های شلیک، جریان سوخت گازی و غیره را فراهم می‌کند.

به عنوان مثال، تغییراتی را که در حین شلیک لجن “اوبوخوف” برای منطقه روستوف اتفاق می‌افتد، ارائه می‌کنیم. تعداد زیادی از اجزای زغال سنگ اثرات مرتبط با حضور مواد معدنی رسی را افزایش می دهد.

تعداد زیادی از اجزای زغال سنگ اثرات مرتبط با حضور مواد معدنی رسی را از بین می برد. اثر خارجی بزرگ مرتبط با اکسیداسیون آنتراسیت تکامل می یابد. اوج آن در دمای التهاب 600-660 درجه سانتیگراد همراه با کاهش وزن زیاد است.

قبل از این ست مبل و میز ناهار خوری، با شروع دمای 250 درجه سانتیگراد، می توان کاهش وزن جزئی مرتبط با اکسیداسیون مواد آلی پراکنده شده را مشاهده کرد، و با دمای 500 درجه سانتیگراد و با آزاد شدن آب محدود از شبکه کریستالی – مواد معدنی رسی شروع می شود.

با این حال، همراه با از دست دادن رطوبت مواد معدنی رسی، با یک اثر خارجی بزرگ اکسیداسیون آنتراسیت همپوشانی دارد. یک گام کوچک در منطقه 500 درجه سانتیگراد در منحنی DTA این را نشان می دهد.

  • منابع:
  1. Wall Ceramics Products Based on Opoka and Coal Slurry
  • تبلیغات:
  1. استفاده از حوله برای خلاص شدن از منافذ پوست
  2. اسانس یک گیاه را از رشد 10 برابری برخوردار نمود!
  3. قیمت دستگاه سورتینگ سیب زمینی | شرکت پخش انواع آن در بازار ایران
  4. انجیر خشک راهی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.